Expozice 2010

Vážení příznivci muzea, milovníci panenek a medvídků,

dovolte, abychom Vás již na počátku roku seznámili s programem nové výstavní scenérie,

kde se v citlivém spojení snoubí historické i nejmodernější nadčasové trendy a tímto jsme opět upevnili pozici a jedinečnost expozice, která nemá obdobu v Evropě ani ve světě (... dle výroků mediálních kritiků). Činíme tak s předstihem nejen proto, abyste se před otevřením muzea mohli v pohodlí domova kochat fotografiemi nových exponátů, ale též abyste měli dostatečný časový prostor k malému zamyšlení ještě dříve, než překročíte práh muzea.

V průběhu uplynulých let se nám dostalo nesčetných pochval, slov obdivu a uznání, jak ze strany našich i zahraničních návštěvníků, tak médií. Toto bylo pro nás vždy velkou motivací a hnací silou připravit pro Vás další unikátní záležitosti.

Tu a tam se ozvalo slůvko kritiky, že panenky si nelze osahat, že dětičky v muzeu nemají koutek ke hraní nebo, že během prohlídky nelze konzumovat potraviny a popíjet limonádu, popřípadě procházet s batohem na zádech. Je nám to opravdu velice líto a věřte, velice rádi bychom vyšli vstříc všem požadavkům, ale v reálu to není možné.

Celé Muzeum, jež se postupně dostává do podvědomí i mimo Evropu, obhospodařuje skutečně málopočetný tým lidí, kteří nezištně věnují všechen čas a energii, aby vytvořili pro Vás zcela neobvyklé monumentální dílo vysoké úrovně nejen pro potěšení oka, ale sloužící k poznání a výchově současné i budoucí generace. I velice malé dítě musí pochopit rozdíl mezi hřištěm a muzeem a věřte, že s rozumným přístupem rodičů i pracovníků muzea si odnesete Vy i Vaše ratolest nezapomenutelný zážitek a milou vzpomínku.

Tímto Vám chceme velice laskavou formou vysvětlit, že nová expozice není jen několik týdnů instalace nových panenek, ale vlastně celá léta tvrdé práce, často až dvacetihodinového pracovního nasazení v rámci četných osobních jednání, oprašování starých kontaktů, získávání nových, korespondence a spolupráce s výtvarníky, řada dlouhých cest a též mnoho přemýšlení, jak vybrat ty nejlepší a nejzajímavější exponáty, soustředit z celého světa do Česka ty nejatraktivnější kousky a potěšit a zaujmout návštěvníky všech věkových skupin.

O finančních nákladech netřeba hovořit. Ač svádíme obrovský boj s financováním muzea, rozhodli jsme se vzhledem k těžké době a neutěšené finanční situaci některých rodin s dětmi a seniorů, i po vynaložení nemalých nákladů spojených s rozšířením expozice, nezvýšit stávající vstupné, které jen stěží pokrývá náklady na energii. Pokud by se mezi příznivci a fanoušky Muzea panenek a medvídků pod Troskami našel někdo, v jehož možnostech by byla jakákoliv finanční podpora formou daru, nezříkáme se.

Pevně věříme, že prohlídka letošní monumentálně rozšířené expozice Vám přinese nádherný celoživotní zážitek.

Tak již k tématu, co jsme pro Vás připravili ???

NOVÉ PROSTORY

Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli vybudovat nový nemalý výstavní prostor. Slavnostní otevření bude včas avizováno.

Nová expozice bude tématicky rozdělena a jednotlivé scenerie ponesou svůj název.

První téma – ČESKÁ NEJ

Zde byste měli spatřit unikátní panenku, která by měla být dominantou letošních novinek a silnou konkurentkou panence Sasha Obama. Více zatím ještě neprozradíme.

Určitě Vás uchvátí nejluxusnější dětský kočár vyrobený v Česku, původně určený do Spojených Emirátů na objednání arabského šejka. Kočár zlacený čtrnáctikarátovým plátkovým zlatem, vystlaný bruselskými krajkami, byl již v loňském roce medializován tiskem v článcích pod názvem Český luxus pro arabské šejky. Jsme hrdi na to, že tento první atraktivní kus nakonec mohl zůstat v Česku a je k vidění právě zde v Troskovicích.

Druhé téma – SVĚT POHÁDEK A FANTAZIE OD PROTINOŽCŮ

Fantastická, s mírným nádechem scifi, je unikátní kolekce výtvarnice Seleny Saxton z Austrálie.

Aranžmá pěti děťátek ztvárňuje tajuplný příběh právě zrozené princezny Zarzetty a jejích sourozenců – setřiček jménem Zanthus a Zarlia, bratříčků Zolah a Zeniah ze vzdálené planety. Srdce miminek jsou spjata se srdíčky uloženými mimo jejich tělesnou schránku, tato střeží z obrazu matka, královna Zarzetta. Chůvami scifi princátek jsou MAXI myši – z kolekce světoznámé francouzské Sia Kids.

Tuto fantastickou kolekci pro Selenu Saxton oblékla uznávaná australská módní návrhářka.

 
  

Kdo je milovníkem lesních víl a elfů bude nadšen prací francouzské výtvarnice a kostymérky pařížské Opery Flavie Hane. Kouzelné jemňounké tvářičky a unikátní kostýmy elfí princezny Eleriny a elfíka Elendila jistě pohltí do pohádkového světa dospělé i děti.

 

Třešničkou na dortu této pohádkově laděné expozice bude noblesní výjev z baletu Louskáček

KLARA a NUSSKNACKER, překrásná porcelánová panenka, kterou lze kvalitou a úrovní přirovnat k míšeňskému porcelánu, a jedinečný medvěd - pohádkové sousoší z atelieru špičkové, světově uznávané německé výtvarnice paní Hildegard Günzel. Doposud jste mohli vidět pouze vinylové panenky z produkce kdysi věhlasné firmy Götz /Tři sestry /.

Panenka Klara a medvěd loni vystaveny též v německém Neustadtu na Max Arnold Oscar.

 

Pohádkově jistě zapůsobí panenky představující téma
JAK SE RODÍ PRINCEZNY

Jedná se o panenky špičkových výtvarníků, kteří se snaží podtrhnout svoji tvorbu tím nejluxusnějším oblečením panenky. Že na svých dílech skutečně nešetří prozrazuje doplňující garderoba nejproslulejších značek jako Kenzo, Caribu, Luxury, Dolce Gabbana, Moulin Roty,

Monnalisa Bebé aj. Panenky Daffodil, Leonie, Marije, Ginger Vás o tomto faktu určitě přesvědčí.

Třetí téma pod názvem JAK SE RODÍ ROCKEŘI je svým způsobem protikladem tématu předchozímu. Rozhodli jsme se nepřehlížet návštěvníky teenagery, které zatím zajímal především filmový hororový Chucky.

Práce výtvarnice paní Denise Farmer, která se kromě modelování zabývá rebornováním skeletů vlastních i dalších výtvarníků, vytvořila prototyp řvoucího chlapečka BLAKE – jelikož u určitých mladých rodičů časy křticích krajkových šatiček dávno odzvonily – ve spolupráci s výtvarnicí a zastoupením firmy Rock Star Baby, jejíž zakladatelem a návrhářem se stal jeden z nejúspěšnějších světových bubeníků Tico Torres, máte možnost vidět designérskou panenku nejmodernějšího stylu – pro někoho styl trochu tvrdý a těžko stravitelný. Bohužel, ať se toto libí či nelíbí, je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že panenky vždy opisovaly dobové trendy, byly obrazem života lidí, proto jsme tento styl do expozice zařadili.

  

Umělecká panenka - miminko Blake – dudlíky s lebkami, černé módní doplňky, osuška s rockerskými motivy pak celkem korespondují s nejluxusnějším kočárem anglické značky Silver Cross – jeho noblesní, sic nostalgický, styl s černou plechovou korbou naprosto neodporuje spojení s nejmodernějším nadčasovým stylem a jistě potěší milovníky kočárků.

Doplňuje veliký méďa ROCKER opět Sia Kids – Francie

Novinkou by pro Vás měla být kolekce BATOLATA

Za pozornost určitě stojí panenka CELESTE, kterou rebornovala americká výtvarnice Jenifer Hunter. Panence se po absolvování výstavy, před svoji dlouhou cestou do Česka, dostalo velké medializace v tisku po USA.

 

Celestu, okaté batole SABRINU rebornovanou Australankou Selenou Saxton i další nové panenky si můžete prohlédnout pod stejnojmennou rubrikou na našich stránkách.

Pozornost stále věnujeme obnově i rozšíření našeho stávajícího Novorozeneckého oddělení.

I pod touto ikonkou můžete prozkoumat nové přírůstky.

Celou přípravu nové expozice stále provázela snaha opakovaně vysvětlit sběratelům, do jaké panenky či medvěda se vyplatí investovat a jaká panenka je jen k pořízení do počtu. Stále se snažíme představit práce výtvarníků, kteří především účastí na světových soutěžích si vybudovali pevnou pozici v uměleckém panenkovém/medvědím/ světě a tímto jejich práce mohou hrdě nést přízvisko –SBĚRATELSKÉ

Nové trendy a techniky nelze zastavit ani přehlížet, z tohoto důvodu se celá řada špičkových výtvarníků kromě modelování unikátů zabývá rebornem. Často modeluje vzor pro výrobu skeletu a tento vlastní skelet pak upravuje.

Pro přehlednost a vysvětlení tohoto postupu jsme pro Vás připravili další úžasnou ukázku z produkce anglické výtvarnice Anette Ruth Herinkton, její nejlepší unikáty již naše muzeum vlastní. (Millie a George)

Představíme Vám miminka Ruthie a Billy – autorkou návrhu vinylového skeletu je právě tato výtvarnice. Panenkám dala jméno své a milovaného manžela – vojáka z povolání.

Podařilo se nám získat i autorčin modelovaný unikát – dle kterého pak byly skelety továrně vyrobeny. Tedy pro shrnutí – vzorový modelovaný unikát a rebornované vinylové skelety od stejné výtvarnice. Porovnání jistě ocení sběratelé a znalci, ale také ti, co hodlají pochopit samotný postup zrodu designérské sběratelské panenky, věříme, že i Ti, co prezentují laické práce vyráběné v rámci domácího hobby jako rádobyumělecké ...

 

RUTHIE – MODEL - UNIKÁT

 

Nelze podrobně popsat vše, brzy by Vás čtení našich stránek začalo nudit.

S nejlepším svědomím a nejvyšším cílem Vám chceme představit práce patřící k opravdové špičce.

Helen Jalland - (Marije a Kira – bude vystavována jen příležitostně)

MARIJE

 

KIRA

  

Sylvia Jantzen (Leonie, Holly), Joanna Gomes (Paola), Denise Farmer (Blake), Jan Fletcher (Albínek), paní Carine Devriese (Lentje, Lada), Lorna Miller Sands (Keem) další ke zmiňované špičce rozhodně patří.

Podařilo se nám též zakoupit dva modelované unikáty Shirin a Frederic od světově známé německé výtvarnice ELISE MARX. Zařazení jejich originálů do expozice je pro nás opravdu velmi prestižní záležitostí.

Druhý originál – etnické miminko chlapeček KEEM od černošské výtvarnice LORNY MILLER SANDS určený pro letošní rok, jsme z důvodu návštěvy médií ukázali veřejnosti v samém závěru loňského provozu muzea.

Modelovaný unikát etnického dítěte Leonie z tvorby Brit Klinger.

Pro obdivovatele portrétních panenek je připraven Leander od Iny Volprich, portrétní modelovaný unikát dle ročního chlapečka – syna výtvarnice a panenka téže výtvarnice

Maya- oceněná v Sonnebergu zlatou medailí.

LEANDER

 

MAYA

 

Pokud máte dojem, že se soustředíme jen na moderní designerské panenky a zapomínáme na milovníky dávných časů, nenechte se mýlit. V historické expozici se nově objeví několik dalších panenek s porcelánovými hlavičkami, nádherné historické panenky Schildkröt, velice stará francouzská celuloidová panenka, veliká panenka s hlavičkou z papírmaše aj.

Pro milovníky kočárků je připraven dětský kočár francouzské výroby z poloviny 19. století, dřevěný kočár k přepravě dítěte a zboží na trh a další.

Medvědí rodinu obohatí celá řada starých i moderních uměleckých přírůstků.

Novinkou budou MEDVĚDÍ BABIES.

Ze světové ateliérové produkce Unikát - Baby Tasha, mohérový medvídek moskevské výtvarnice – Anastasia Kuptsova.

Z domácí české produkce medvědí baby ALBI – mládě narozené jako albínek, další skvostná práce Miroslavy Novákové, držitelky medailí získaných na domácích i zahraničních soutěžích. Výtvarnice se inspirovala živou předlohou a kombinací šití a plstění, vytvořila tak unikátní špičkové dílo. Jen při pohledu, natož při pochování kouzelného medvíděte, zjihne srdce nejen sběratelky medvídků, ale každé dámy a zatouží pořídit si něco podobného pro vlastní potěšení oka i duše.

 

V současné době není instalace nových exponátů zdaleka dokončena. Provádí se práce v novém interiéru a jen pevně věříme, že vše klapne a zvládne se v časovém prostoru, který je poměrně krátký. Může se stát, že z technických důvodů dojde k nepatrným změnám od výše popisovaného projektu, tyto by se mohly týkat aranžování - umístění, nikoli rozsahu nových avizovaných exponátů. Též jsme rozhodnuti některé exponáty v rámci jejich ochrany vystavovat jen příležitostně. V průběhu provozu muzea budete dále informováni.

Těšíme se na Vaši návštěvu a na prohlídku nové expozice srdečně zveme nové i skalní návštěvníky.

Aktuality

sipka Na zlatých křídlech

Dne 1.5.2019 Vás srdečně zveme na akci muzea „Na zlatých křídlech”.


Více v Aktualitách

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníci

Trojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012


Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA


Lorna Miller Sands


S výtvarnicí Lornou Miller Sands


Claire Taylor


S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA


Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

© 2011 - 2023 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů.