Návštěva věhlasné americké výtvarnice Vikki Ebbeling

Bylo nám velkou ctí přivítat v našem muzeu věhlasnou americkou výtvarnici Vikki Ebbeling, autorku portrétní panenky Dwayne, která je součástí naší nové expozice "Malý muž Dwayne očima světových výtvarníků".

Děkujeme za její krásná slova. /český překlad níže /

Hello my Beautiful friends and family. I want to thank you so much for all the lovely birthday wishes!!! It has been another wonderful year of my life ... so very worth living. Each year is getting more precious indeed.

This year ... I received a very AMAZING and generous gift from my husband and family!!!! They came to realize that this gift would be a fantastic "dream come true" for me. Dreams really can come true ...and...when they do...sometimes...they are even better than the imagined dream itself . I have finally had a "GREAT HONOR" to visit my beloved and respected friend, Nad'a, and the "Panenek Museum of Czech Republic"!!!! he Museum of Dolls and Teddy-bears... is directed by the Lovely Lady 'Nad'a Simkova. 

It was a thirteen hour trip for me by plane... over the vast ocean to visit this wonderful person and amazing museum. The experience I had was worth every moment of my time.

I was treated with royalty... by the lovely Nad'a Simkova and her Debonair Husband... "George". I just knew for the first time in life... I had become a real "Princess" ...as I was treated with such loving kindness and with great respect during my visit.          We shared ten glorious days together touring the beautiful cities of Prague... and Carlsbad. We visited Castles and villages. We also viewed the amazing rock formations and natural sights of the incredible creations of caves and canyons.       The "Czech Republic " is a most gorgeous country!!!!

A bit about the museum... from my "very own eyes".

This museum is breathtaking... seriously ... I have never in my life seen so many extremely high quality dolls from all over the world in one single place. Each step I took in the museum made me feel like I was in some sort of amazing dream.
Dolls were made in composition.. paper mache', porcelain,celluloid, clay, vinyl, silicone... and other materials are displayed with careful and deliberate consideration, to please the eyes of the observer. They are like "tasty sweet confections" to my eyes and soul.
There are the most beautiful prams... cribs... cradles, day beds and hospital isolet's and I've never seen pram covers... pillows and assorted bed coverings created with this much beauty. They are made in silks, satin, brocades ......adorned with embroideries and hand-made roses, with imported new and old antique laces and trims.
Exquisite baby clothing, displayed in beautiful array... in the loveliest of fabrics, laces and trims, so tickling to my fancy ...that I must pinch myself to make sure it is not ALL a dream...I say this .. with not one tiny bit of exaggeration!!!
I was simply"stunned" at this experience.

Never have I experienced such loving hospitality.
I am simply in "AWE"... at this wonderland ...that is beyond my dreams.              Nad'a is truly gifted in arranging, organizing and bringing all things together in a very beautiful manner that complements each and every article in her displays.                 If anyone ever has the chance to view this magnificent museum ... you will have the experience of a lifetime.

I thank you George and Nad'a Simkova for all your hard work and Dedication to this museum.
I am greatly Honored to have my work displayed along with many many beautiful art pieces from artists around the world!!!!

And Nad'a....I am even more greatly HONORED to have met your children and Grandchildren. They are truly your very best assets.
Thank you , Thank you, and Thank you ... again!!!!

------------------

Český překlad:                                                                                                   Ahoj moji krásní přátelé a rodino. Chci vám moc poděkovat za všechna krásná přání k narozeninám !!!

Byl to další skvělý rok mého života ... proto stojí za to žít.
Každý rok je stále cennější.
Tento rok ... Dostal jsem velmi úžasný a štědrý dárek od manžela a rodiny !!!!
Uvědomili si, že tento dárek bude fantastický "splněný sen " pro mě.
Sny se skutečně mohou stát skutečností ... a ... když se splní ...někdy ... jsou dokonce lepší ve skutečnosti než sen sám o sobě.
Nakonec jsem měl "VELKÉ DIVADLO", abych navštívil svého milovaného a váženého přítele, Naďu a Muzeum panenek v České republice !!!!
Muzeum panenek a medvídků ... řídí krásná paní, Naďa Šimková.
Byl to pro mě třináctihodinový výlet letadlem ... přes obrovský oceán, abych navštívil tohoto nádherného člověka a úžasné muzeum.
Zkušenost, kterou jsem záskala, stála za každý okamžik mého času.
Bylo se mnou zacházeno královsky ... krásnou Naďou Šimkovou a jejím manželem Georgem.
Poprvé v životě ... Stala jsem se skutečnou "princeznou" ...  s tak milující laskavostí a s velkou úctou ke mně při mé návštěvě.
Společně jsme prožili deset nádherných dnů a viděli krásná města Prahu ... a Karlovy Vary. Navštívili jsme zámky a vesnice.
Také jsme viděli úžasné skalní útvary a přírodní památky, neuvěřitelných výtvory, jeskyně a kaňony." Česká republika" je nejkrásnější země !!!!
Trochu o muzeu ... z mých "vlastních očí".
Toto muzeum je úchvatné ... vážně ... Nikdy jsem v životě neviděl tolik extrémně kvalitních panenek z celého světa na jednom místě. Každý krok, který jsem udělal v  muzeu, připadalo mi, že jsem v nějakém úžasném snu.
Panenky byly vyrobeny v kompozitu .. papírmache , porcelánu, celuloidu, hlíny, vinylu, silikonu ... a dalších materiálů, jsou vystaveny pečlivě a promyšleně, aby potěšily oči pozorovatele. Jsou jako "chutné sladké cukrovinky" pro mé oči a duši.
Jsou tu nejkrásnější kočárky ... postýlky ... kolébky, denní lůžka a nemocniční postýlky.
Nikdy jsem neviděl doplňky kočárků ... polštáře a rozmanité pokrývky postýlek, vytvářející tuto krásu. Jsou vyráběny z hedvábí, saténu, brokátu ...... zdobené výšivkami a ručně vyráběnými růžemi, novým a starožitným šněrováním a ozdobami.

Vynikající dětské oblečení, vystavené v nádherném prostoru ... v nejkrásnějších tkaninách, šňůrách a ozdobách, víc než sahá moje fantazie ... musím se dotknout sama sebe, abych se ujistila, že to není VŠECHNO jen sen ... Říkám to, aniž by to bylo přehnané !!!
Během této zkušenosti jsem byla prostě "ohromena".
Nikdy jsem nezažila takovou milující pohostinnost.
Jsem prostě v "AWE" ... v této krajině divů ... to je mimo mé sny.
Naďa je skutečně nadaný v aranžování, uspořádání a vytváření harmonie všech věcí  velmi krásným způsobem, který doplňuje každý článek v její expozici.
Pokud někdo má někdy šanci prohlédnout si toto nádherné muzeum ... bude mít zkušenosti na celý život.
Děkuji vám, Jiří a Naďo Šimkovi, za veškerou vaši tvrdou práci a věnování se tomuto muzeu.
Jsem velice poctěna, že mám svou práci vystavenou zde spolu s mnoha krásnými uměleckými díly umělců z celého světa !!!!
A Naďo ... Jsem ještě mnohem více poctěn, že jsem měl možnost setkal se s tvými dětmi a vnoučaty.
Jsou opravdu vaším nejlepším přínosem.
Děkuji, děkuji vám, a děkuji ... znovu !!!!

 

Aktuality

sipka Na zlatých křídlech

Dne 1.5.2019 Vás srdečně zveme na akci muzea „Na zlatých křídlech”.


Více v Aktualitách

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníci

Trojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012


Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA


Lorna Miller Sands


S výtvarnicí Lornou Miller Sands


Claire Taylor


S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA


Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

© 2011 - 2024 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů.