Zahájení sezony 2023

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA VÁNOČNÍ PROHLÍDKU MUZEA v neděli 17.12.2023 od 10:00hod do 16:00hod

 

Slavnostní zahájení turistické sezony Muzea v Troskovicích.

Čas běží tak rychle, že jsme se nestihli rozloučit s uplynulou sezonou a již tu máme muzeální turistickou sezonu 2023.

Letošní zahájení provozu Muzea plánujeme na sobotu 10. 6. 2023 slavnostním přivítáním hlavní turistické sezony a především přivítáním a představením již tak dlouho slibované unikátní umělecké panenky Lilibet, jediného existujícího kusu na světě od věhlasné výtvarnice Vikki Ebbeling. Díky jejímu obrovskému talentu, s použitím velké představivosti, umělecké múzy a speciálního cítění oslavujícího narození dítěte, tak přišlo na svět toto velice speciální a okouzlující umělecké dílo, které má úzkou spojitost s anglickou královskou rodinou a jejími členy Meghan a Harrym.

Otevírací den 10.6.2023 bude tedy velmi slavnostní a speciální. Každý účastník též obdrží pamětní listinu, a z tohoto důvodu je tedy nezbytné si svoji návštěvu včas na tento den rezervovat na emailu: [email protected]  Dobové nebo tematické oblečení je vítáno! Po vyčerpání kapacity nebude účast na této akci možná.

 

 Nyní něco o této unikátní umělecké panence Lilibet.

Výtvarnice pracovala intenzivně na tomto díle téměř 18 měsíců.

Samotná sochařská práce probíhala téměř jeden rok. Následně byla převedena do lékařského silikonu se zabudováním krmícího a vylučovacího systému, a to mimořádně pro zdůraznění autentičnosti a reálného ztvárnění dítěte. Následovalo pak několik měsíců, malování, vpichování vlásků po jednom, maximálně po dvou kusech, vsazování očí /nejkvalitnějších očních protéz/ a konečně vytvoření celé nádherné kolekce oblečení pro malou princeznu, včetně hnízda na ležení, korunky a hraček. Vše vytvořeno ručně dle vlastního designu výtvarnice jako nezbytná součást tohoto uměleckého díla.

Přečtěte si, co o svojí „Lilibet”napsala samotná výtvarnice Vikki Ebbeling.

 „Jako každé narozené dítě na svět přišla s dokonalým vyjádřením lásky. Když se narodila skutečná Lilibet, toužila jsem vidět její vzácnou tvář. Věděla jsem a představovala si, že bude nesmírně krásná. Jak šel čas, tak moje představivost dosáhla toho nejlepšího a já jsem si začala představovat její malý obličej. Moje silikonové dítě „Lillibet“ jsem vytvořila s velkou láskou a mými nejjasnějšími myšlenkami. Pečlivě jsem studovala všechny lidi v její rodině… až vstoupila do mé vize. Vytvořila jsem svoji Lilibet s ohledem na některé skutečné zděděné fyzické rysy. Viděla jsem její oči… jako oči její matky… dala jsem jí tmavé vlasy… s načervenalými odlesky vzhledem k její matce i jejímu otci. Viděla jsem také mnoho fotografií ostatních členů rodiny a pak jsem konečně viděla její „plný výraz“ toho, kým je v mé mysli. Hlavní věc, na kterou jsem se chtěla zaměřit, není nutně její vzhled, ale opravdu jsem ji chtěla vytvořit, protože existuje v tomto světě...jako duše mezi námi. Lilibet plně reprezentuje „sebe“ v mé vlastní tvorbě. Měla se narodit do situace, ve které je. Každé miminko, které se narodí do rodiny, dává příležitost k novým začátkům. Pro mě….Miminka s sebou nesou nevinné prohlášení pro všechny...začít znovu s novostí bezpodmínečné lásky. Miminka tu mohou být jen krátkou dobu, aby udělala ty nejhlubší změny v našich srdcích. Cítil jsem, že tato drahocenná nevinná holčička by nechtěla, aby její narození bylo o nějakých přísných soudech. Jako každé dítě narozené přišla na svět s dokonalým prohlášením… Milovat a být milován. Je tu celý příběh, ne jen polovina. Otevřeme svá srdce a mysl a pokusme se pochopit, abychom si nikdy nevybírali strany. Je třeba se poučit a některé věci potřebují čas, aby se změnily. Ale nevynášejte soudy na nevinné. Nechte nevinné svobodně změnit svět, změnit všechny situace k lepšímu. Její narození a její život změní mnoho životů. Všechny věci se vyvinou přesně tak, jak mají. Doufám, že se vám bude líbit moje skutečná umělecká vize drahocenné malé „Lilibet“. Již dlouhou dobu se připravuje. Konečně je hotová a doufám, že jsem jí udělala s tou nejčistší spravedlností. Navrhla jsem a vytvořila jsem pro ní „One Of A Kind“ krémově zbarvené hedvábné a brokátové dětské oblečení se zaměřením na její královské dědictví a moji lásku k viktoriánským stylům. Vytvoření královské koruny pro miminko bylo pro mě obzvlášť zábavné. Vytvořila jsem i její druhý outfit, měkkou krajkovou denní róbu zdobenou saténovými růžemi a stuhami, plenkové kalhotky a odpovídající čelenku.

Zůstane jako jediné silikonové miminko „One of A Kind“- Jediný existující kus na světě a připojí se k silikonové verzi svého bratra „Archieho“… v krásném" Muzeum panenek a medvídků… „Český ráj, Česká republika."

Podívejte se na několik fotografií z procesu tvorby této umělecké panenky.

Více foto

Panenka pak byla v České Republice prvně představena několika speciálním VIP hostům v rámci vánoční party.

Více foto

A zde je pak její hlavní prezentace v okouzlujících vánočně vyzdobených interiérech pohádkového zámku Sychrov.

Více foto

Od 10. 6. 2023 bude umělecká panenka představena a prezentována v rámci otevírací doby Muzea široké veřejnosti. 

Tak jako každý rok na Vás krom výše zmiňované VIP panenky čekají také další novinky.

Malá Monet dostala kouzelného bratra Chase – autorský originál v silikonu od Lindy Moore.

Více foto

Také jsme nesmírně šťastni, že se nám podařilo skoro nemožné a jedno z velmi populárních miminek v silikonu Teyona, které již v Muzeu bydlí, se dočkalo setkání se svým dvojčátkem. Jen těžko by někdo pochyboval, že na obrázku není živé dítě. Ne, díváte se skutečně na uměleckou panenku!

Více foto

Na nerozeznání od skutečného novorozence je též sladká Melody – lékařský silikon od sochařky Szilvia Bacskai, malovaná výtvarnicí April Louise Redfearn.

Více foto

Další novinkou v naší expozici je chlapeček Lace - autorský originál v silikonu od Gundi Stahlberg

Více foto

Uzlíček lásky je velice příhodný název pro tuto zajímavou práci ve vinylu od sochařky Marita Winters, malovanou Silvií Sandt

Více foto

Naši letošní expozici obohatí opravdová rarita, která jistě potěší všechny milovníky panenek filmových hrdinů, v tomto případě hororů.  Ano, máme pro Vás unikátní panenku Annabelle. Byla vyrobena z původní originální staré formy panenky Annabelle používané při natáčení stejnojmenného hororu, tedy též v originální reálné velikosti 1:1.

Více foto

Na závěr, na rozdíl od drsné Annabelle, něco velmi milého.

Jelikož je naše Muzeum umístěné v Českém ráji, kde bylo natočeno mnoho známých pohádek, máme pro Vás něco pohádkového, co pochází přímo z našeho regionu a je spjato s přírodou. Tato panenka nás svoji originalitou a myšlenkou natolik zaujala, že jsme jí okamžitě nabídli domov v Muzeu panenek a medvídků pod Troskami.

Panenka Bukověnka – Zoe / život / vyřezaná místním řezbářem v jednoduchém a přírodním stylu je malým výtvarným dílkem, které musí okouzlit každou malou holčičku a je součástí speciálního projektu Štěpána Malého.

Co o sobě říká sama panenka: Jsem poctivá buková holka z Čech. Dožívám se tak 100 let. Tělo mám vytvořené z bukového dřeva.  Krásné vlasy mám vyrobené z organické bavlny. A oči? Nejkvalitnější české kameny Preciosa. Žádné barvy, žádné umělé hmoty. Láska k přírodě. To jsem já!

Více foto

Věřte, že výše uvedený náhled do expozice 2023, není to jediné, co Vám letos nabídneme. Najdete u nás spoustu zajímavých záležitostí, které jistě pohladí Vaši duši. Čeká na Vás mnoho nových historických panenek, slaměných a pilinových starých medvídků, útulné kuchyňky a obýváčky i historické kočárky!

Tak si naplánujte včas návštěvu ráje panenek a medvídků v ráji…..

Samozřejmě, v tom „Českém”!

Aktuality

sipka Na zlatých křídlech

Dne 1.5.2019 Vás srdečně zveme na akci muzea „Na zlatých křídlech”.


Více v Aktualitách

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníci

Trojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012


Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA


Lorna Miller Sands


S výtvarnicí Lornou Miller Sands


Claire Taylor


S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA


Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

© 2011 - 2024 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů.