Expozice 2015 - 10. výročí muzea v Českém ráji

Stalo se téměř tradicí, že s příchodem jara a probuzením přírody vracíme se k Vám, našim věrným příznivcům, milovníkům panenek, umění a vzpomínek na dávné časy, abychom Vás informovali, co nového Vás letos čeká, a také Vás pozvali k návštěvě muzea. 

Od soustředění historické a umělecké expozice panenek, medvědů, kočárků a záležitostí souvisejících do Českého ráje uplynulo už celých deset let. Tím lze letošní rok považovat za výjimečný. Kdo však očekává velkolepou oslavu a třeskot rychlých špuntů, bude zklamán. Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli výročí oslavit prací a veškeré prostředky a možnosti soustředit do rozvoje expozice, neboť se domníváme, že hýčkání a zachování historických i uměleckých statků, má mnohem větší a trvalejší hodnotu než pomíjející traktace. Jistě nelze přehlédnout, že v posledních dvou letech vznikl v Česku jakýsi nový trend a muzea panenek, kočárků, hraček a jiných tématik rostou jako houby po dešti bez ohledu na kvalitu a sběratelskou úroveň toho, co je vystavováno. Tato skutečnost nás stále více a více evokuje budovat a pečovat o expozici, která by měla kvalitním způsobem předvést jak historické, tak skutečné výtvarné záležitosti a pomáhat lidem v orientaci, co je a není muzeální, či hodnotná sběratelská záležitost, neklamat návštěvníka předváděním laické lidové tvorby, či zboží lehce dostupného ve stáncích se suvenýry a za zaplacenou vstupenku dopřát prohlídku kvalitních exponátů.

S potěšením oznamujeme, že historickou část expozice se nám podařilo obohatit o několik nádherných panenek. V současné době jsou zapůjčeny na natáčení českého filmu, ale do otevření muzea budou již zpátky a připraveny potěšit vaše oči i duši. Stejně tak na Vás čeká i několik úžasných medvědů slamáků. 

U příležitosti našeho výročí jsme se rozhodli uspořádat nový projekt – výstavu „Fenomenální baby Quinlynn v různém provedení a ostatní panenky umělce Laura Lee Eagles″, na počest skvělé americké výtvarnice Laura Lee Eagles, jejíž sochařská práce je obdivována milovníky panenek celého světa. Sculpt Quinlynn získal světovou cenu v soutěži Collii Awards – nejlepší socha novorozence.

Náš projekt je v současné době podporován první celosvětovou soutěží DAOTY – Doll Artist of the Year. /Umělecká panenka roku/. Vítězná panenka se stane rovněž součástí výstavy a stálé expozice muzea.

Malá ukázka připravované výstavy, do které se zapojily Kristie Carwithen, Stacey Haskins, Lilia Ziems, Christy Lange, Carmen Sommer, a další.

Sočástí výstavy je baby Knox, samozřejmě inspirací výtvarnice byla živá předloha.

 Další foto

 

Baby Esme


Další foto

 

Baby Miracle v provedení Carmen Sommer

 Další foto

A tři provedení fenomenálního baby Quinlynn ! Níže uvedená verze Quinlynn 1  s malovanými vlasy  se stala filmovým hrdinou při natáčení v Německu.


Další foto

Quinlynn 2 v provedení Christy Lange


Další foto

Největší perlou, překvapením pro návštěvníky a dominantou projektu je baby Quinlynn 3 v silikonu. Unikátní práce, na které se podílely tři skvělé výtvarnice : sochař - Laura Lee Eagles,  malování – Kristie Carwithen, vlasy – Stacey Haskins. Myslím si, že k výsledku díla těchto tří krásných dam není třeba jiný komentář, než: „Fenomenální baby!″ Jedná se skutečně o dech beroucí záležitost.


Další foto

O tom, jaké další baby budete moci spatřit a jaké se stane součástí projektu, rozhodne soutěž DAOTY a samozřejmě Vás budeme informovat.

Krom výtvarnic, které jsme Vám již v uplynulých letech představili, vám s potěšením představíme i další, které se rovněž pohybují na vrcholu panenkové umělecké slávy.

Předpokládám, že panenka v životní velikosti jménem Amelie od populární Anna Sheva Vás uchvátí nádherným detailním a absolutně realistickým zpracováním. Tvorbu Anny Sheva obdivují milovníci a sběratelé panenek z celého světa. Jsme potěšeni, že právě tato kráska se stala součástí expozice muzea.


Další foto

Dílo skvělé Silvia Ezquerra jsme prezentovali poprvé v loňském roce. Novorozenec Angel měl velký úspěch. Proto jsme nesmírně zvědavi, jaký bude Váš ohlas na úchvatné batole Madeleine.


Další foto

Ač panenka malý Grayson patří k umělecké produkci současné, při pohledu na její výjimečné zpracování ve stylu retro na Vás dýchnou časy minulé.  Vypadá jako dítko vystřižené z časopisu pro ženy z 30. let.


Další foto

Do letošní expozice jsme zahrnuli také novinku, která se nově objevila v panenkovém světě. K vytvoření surové formy je použita tiskárna 3D a naskenování obrazu živého dítěte. Lze říci, že při tvorbě panenky pak odpadá sochařská práce umělce a zbývá část malířská, vsazování očí a vpichování vlasů, pokud nejsou též malovány.  Názory na tuto tvorbu se liší a jsou velice diskutabilní v ohledu, do jaké míry zůstává tato práce stále uměleckou.

Ukázkou této techniky je panenka baby Kase.


Další foto

V expozici silikonových panenek si prohlédnete práce Vám již notoricky známých světových umělců jako je Selena Saxtom, Romie Strydom, Claire Taylor, Lorna Miller Sands, Julie Molloy, včetně dalšího ztvárnění tentokrát již ročního prince George Joannou Kazmierczak. Nově pak práci umělce Andrea Arcello a An Huang. 

Ollie


Další foto

Jossiane


Další foto

 

George


Další foto

Baby Lucas Elliott


Další foto

Wyatt


Další foto 

Button


Další foto

Ze světa něžných miminek se přeneseme do sféry tajemné až hororové.

Naše černé zákoutí včetně hororového Chucky má spoustu příznivců především mezi mladými návštěvníky.

Překrásná Angelica Vampir a její mladší kamarádka batole Ladybug – v provedení Gundi a Luciano pravděpodobně vkusným a nenásilným  ztvárněním nadchne nejen mládež, ale i návštěvníky ostatních věkových skupin.

Angelica Vampir


Další foto

Ladybug

Další foto 

Věříme, že Vás panenky Angelica Vampir a batole Ladybug příliš nevyděsily a zaručujeme, že Vás čeká i spousta pozitivně působících záležitostí.

Pověst našeho muzea o rusovlasém andělíčku v suterénu, který splní všechna tajná přání, byla potvrzena již několika desítkami návštěvníků.  Dokonce po prohlídce našeho novorozeneckého oddělení a vyslovení přání u anděla se nám vždy napřesrok několik šťastných zamilovaných párů přichází pochlubit s živou uměleckou panenkou vlastní výroby!

Jsme tedy tak dobří, že růst potenciálních návštěvníků muzea si dovedeme sami zajistit….Tedy s pomocí našeho magického anděla strážného…..

NA BRZKÉ SHLEDÁNÍ V KVĚTNU 2015 SE TĚŠÍ A K PROHLÍDCE NOVÝCH EXPONÁTŮ VÁS SRDEČNĚ ZVE

VEDENÍ MUZEA PANENEK A MEDVÍDKŮ POD TROSKAMI!

Aktuality

sipka Na zlatých křídlech

Dne 1.5.2019 Vás srdečně zveme na akci muzea „Na zlatých křídlech”.


Více v Aktualitách

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníci

Trojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012


Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA


Lorna Miller Sands


S výtvarnicí Lornou Miller Sands


Claire Taylor


S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA


Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

© 2011 - 2024 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů.