Expozice 2009 - novinky!

V expozici letošní sezony na Vás čekají opravdové skvosty !
Vynaložili jsme obrovské úsilí, abychom Vám mohli předvést mnoho nových záležitostí a překvapit i všechny naše skalní návštěvníky.
Obohacená expozice dostala svůj osobitý název:
Povýšení fenoménu panenka nad pouhou dětskou hračku.

Cílem naší expozice je tedy nejen připomenout panenky provázející Vaše dětství, ale též dokladovat, že panenka v historii plnila a i v současnosti plní celou řadu dalších funkcí. Panenka jako předmět určený k dětským hrám je sice velmi podstatným využitím, však nikoliv jediným. Kromě panenek ztvárňující věhlasné osobnosti, panenek určených k předvádění šperků, šatů, dekoračních panenek zdobících interiér, slouží panenky i jako učební a výchovné pomůcky. Tomuto tématu se aktivně věnujeme od počátku vzniku samotné expozice.

Ti, co naše Muzeum již navštívili, si jistě vzpomenou na celoporcelánovou koupací panenku z roku 1840, sloužící k výchově mladých šlechtičen k péči o dítě, dále panenku určenou k výuce zdravotních sester a porodních asistentek z roku 1900, panenky ze 60. a 70. let minulého století, které opečovávala děvčata základních škol a připravovala se tak na budoucí úlohu maminky.

Od té doby uplynulo pár let a obrovský rozvoj techniky, elektroniky a svět počítačů zdokonalil i výukové a výchovné panenky.

Jsme snad právem hrdi na skutečnost, že naše expozice se nezastavila ukázkou padesátých a šedesátých let a právě letos Vám můžeme představit nejmodernější a nejnovější panenku této kategorie.

Elektronické baby plus – je dokonalý model novorozence.
Jedná se o americký patent, který byl nedávno prvně testován na mexické universitě.

Mimino je programovatelné na nejkratší dobu pěti dní. Univerzální program byl sestaven na základě dotazníků, které dle svých zkušeností vyplňovaly americké matky. Obtížnost programu lze stupňovat.

Existuje zpětná kontrola, která okamžitě vyhodnocuje plnění mateřských povinností, krmení z láhve, či kojení, přebalování, chování a jiné, skutečně nic nelze ošidit. Baby lze připojit i k počítači, sestavovat grafy, vyhodnocovat úspěch péče, volit a kombinovat jednotlivé programy.
Bohužel, první test mexických studentů končil fiaskem. Většina již druhý den mimino vrátila, neboť nezvládla noční vstávání a krmení modelu. Jejich američtí profesoři se shodli na závěru, že testovaná mládež ještě pro rodičovství nedozrála a zkouška bude pro ně řádným varováním, že s pořízením potomka by určitě měli ještě nějaký čas počkat.

 

Kontrastem nejmodernějších elektronických výukových panenek jsou určitě dekorační a hračkové historické panenky. Milovníky časů minulých a tedy starožitných panenek jistě potěší několik nových panenek s porcelánovou hlavičkou, blonďatá celuloidová kráska značky Minerva, líbezné panenky věhlasné firmy Schildkröt a další.

Velké pozornosti našich návštěvníků se dostává našemu ojedinělému novorozeneckému oddělení, kde prezentujeme umělecké panenky světových výtvarníků. Právě zde Vás čekají opravdové lahůdky. Díky nejnovějším technologiím a rozvíjejícím se zkušenostem výtvarníků stále více a více realisticky vyhlížející.

V oblasti vinylových rebornů Vaše oko potěší

ČTYŘČATA - Ella, Evie, Eden a Elliot
Okouzlující kompozice čtyř malinkých miminek - dvou děvčátek a dvou chlapečků v jemném detailním propracování byla do Troskovic převezena z Anglie.

 

Motýlek Charlene,
opravdu citlivé a jemné detailní zpracování dokladuje bohaté zkušenosti rebornové americké výtvarnice jménem Lara Antonucci.
Charlene narozena 12. 8. 2008
Váha – 2 750g
Míra – 47cm

S výtvarnicí jsme v kontaktu a máme již přislíbeno dílko na sezonu 2010, proto budeme moci miminko v letošním roce nabídnout k prodeji.

 

Bezpochyby ke špičce světových rebornových výtvarníků se řadí Sylvia Jantzen. Téměř všechny naše návštěvníky okouzlila Angelina, Sessil Rose, Alfie.
Panenky německé výtvarnice se stávají prestižní záležitostí sběratelů a milovníků panenek soudobé umělecké produkce a vzhledem k poptávce jejich ceny stále závratně stoupají .

Určitě Vás nadchne holčička Lana, připomínající šípkovou Růženku.
Její růžičkové doplňky včetně unikátního uměleckého dudlíku Vás o tom přesvědčí.

Lana narozena 13. 4. 2008
Váha 2500g
Míra – 45cm

 

Spící miminko Ariane
působí též naprosto realisticky.
Máte dojem, že musíte šeptat a chodit po špičkách, aby se neprobudilo.
Dokonalá práce, sami posoudíte, že si výtvarnice na zakázce pro Muzeum dala opravdu záležet!!!

Ariane narozena 10. 5. 2008
Váha – 2700g
Míra – 51cm

 

 


Další sestřičkou Angeliny se stala roztomilá Madeline,
která si Vás získá svým šibalským pohledem.
Panenka vzhledem k výjimečnosti bude vystavována příležitostně.

Madeline narozena 16. 12. 2008
Váha – 3000g
Míra – 65cm

 Chloubou expozice se stalo miminko Naďa od přední světové rebornistky, Angličanky Helen Jalland.
Její panenky se pohybují na samém vrcholu žebříčku světových aukcí.
Vzhledem k obrovské poptávce ceny dosahují tisíce anglických liber, navzdory této skutečnosti není jednoduché panenku získat.

Nakonec výtvarnici motivovala prezentace v našem Muzeu a se jménem majitelky Muzea docestovala panenka z Anglie až do Česka, aby se tak představila široké veřejnosti.

Mistrovská detailní studie.

Naďa narozena 3. 6. 2008
Míra – 50cm
Váha – 3450g

 

Nedonošené miminko Ronnie v provedení německé výtvarnice Coriny Zaremba je opět nádherně propracováno s jemnými barevnými odstíny působící příjemně a velmi realisticky.

Ronnie narozena 4. 9. 2008
Míra – 35cm
Váha – 700g

Koutek prezentace naší návštěvy na veletrhu v Hongkongu tématicky doplní miminko Lotus - čínská holčička.


 

Naše expozice se rozrostla též o nejhodnotnější záležitosti - modelované unikáty, kdy každá panenka je totálně jediným kusem na světě.

Baby Felix – modelovaný unikát italské výtvarnice Lindy Macario.
Narozen – 15. 4. 2008
Váha – 820g
Míra – 42cm

Holčička Tabitha od špičkové americké výtvarnice Sherry G. Bowden je naprosto realistická studie novorozence.

Tabitha narozena 15. 9. 2008
Váha – 2700g
Míra – 48cm
Malý Alexander od anglické výtvarnice Sarah Webb je malinké, ale též detailně zpracované miminko.

 

Jedinečnou příležitostí je možnost prohlédnout si v našem Muzeu originál věhlasné americké výtvarnice Helen Connors.
Chlapeček, kterého nyní vlastní naše muzeum, je perfektní studií novorozence a prezentací zkušeností této špičkové výtvarnice.

 

Unikátní prací anglické výtvarnice Jacqueline Gwin je nedonošené děťátko Faith

Faith narozena 1. 1. 2007
Míra – 38cm
Váha – 800g

Další chloubou je práce černošské výtvarnice Lorny Miller Sands.

Tato světová výtvarnice proslulá modelovanými unikáty, ztvárňující etnická miminka, je držitelkou trofejí všech nejprestižnějších světových soutěží.

Kouzelná malá Keemah je dílo nejvyšší kvality a prestižní záležitostí našeho Muzea.

 


Po dlouhém jednání se nám podařilo získat originál z tvorby japonské výtvarnice Yoko Matsushita.
Japonský chlapeček

Hayate se narodil 18.7.2008 a jsme hrdi na skutečnost, že Vám můžeme představit uměleckou panenkovou produkci až z Japonska.

 

Třešničkou na dortu naší obohacené expozice je párek dvojčátek

chlapeček George - tatínkův miláček a holčička Millie.

Dvojčátka předčasně narozená na 30. týdnu těhotenství pro naše Muzeum vytvořila anglická věhlasná výtvarnice Ruth Annette.

Miminka měří kolem 38cm a váží přibližně 1800g.

George

 

Millie

 

Jedná se skutečně o unikátní kusy a vzhledem k jejich výjimečnosti jsme se rozhodli uspořádat křtiny těchto novorozeňat.

Miminka budou vystavena společně s bohatou výbavou křtinových oblečků a doplňků včetně dárku, který miminka od Muzea obdržela – zcela unikátního historického kočárku pro dvojčata. Jedná se o ojedinělý anglický model Wilson – kočárky dělané obvykle na zakázku pro královský dvůr.

 

Přesný termín prezentovaných křtin bude ještě před otevřením Muzea upřesněn na našich stránkách.

Návštěva veletrhu hraček Hong Kong Toys a Games Fair 5. – 8. ledna 2009
Bez realizace cest po celém světě, kde dochází k navazování kontaktů s výtvarníky i výrobci panenek a medvědů, by nebylo možné expozici realizovat ani obnovovat a rozšiřovat.

Jedním ze zdrojů sledování vývoje panenkového světa je účast na světových veletrzích týkajících se tohoto oboru.

Letošní rok jsme tedy zahájili účastí na veletrhu v Hongkongu, který byl pro nás dalším zdrojem rozšíření obzoru v oblasti hraček. Předmětem našeho zájmu byly hračky elektronické a učební a výchovné pomůcky. Bylo pro nás příjemné zjištění, že i asijský svět upouští od přebarvených plastových záležitostí a v celkové produkci se začínají objevovat také přírodní materiály jako je dřevo a textil.

Největším přínosem účasti na veletrhu bylo navázání spolupráce v rámci vzájemné propagace s korejskou firmou – výrobcem populární figurky – panenky Pucca.

Aktuality

sipka Na zlatých křídlech

Dne 1.5.2019 Vás srdečně zveme na akci muzea „Na zlatých křídlech”.


Více v Aktualitách

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníci

Trojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012


Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA


Lorna Miller Sands


S výtvarnicí Lornou Miller Sands


Claire Taylor


S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA


Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

© 2011 - 2023 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů.