Prezentace výtvarníků

Prezentace nejvýznamnějších výtvarníků v Muzeu
(s dalšími Vás budeme postupně seznamovat)

Představujeme výtvarnice – autorky modelovaných unikátů:

SELENA SAXTON - narodila se v Austrálii, je všestranným umělcem zabývajícím se sochařstvím a malířstvím. Olej, akvarel, pastely, křídy, pero, uhel. To vše používá pro svoji tvorbu, ať už se jedná o Ilustrace knih, portréty, karikatury, návrhy oblečení. V průběhu let se její sochařská a malířská práce orientovala k panenkám.

Tvorba panenek se u ní stala největší  životní  vášní, takže výsledkem jsou jedinečná a výjimečná díla, vyhledávaná milovníky panenek z celého světa. Krom panenek je známá svoji láskou nejen k lidem, ale i zvířatům. Sama vlastní tři krásné psi, které opravdu miluje.

 

BRIT KLINGER - žije v Německu a se svým manželem Svenem má pět krásných dcer.

Kromě rebornu se zabývá modelováním unikátů. Nejraději modeluje novorozence. Inspirací k její tvorbě byly vždy její děti. Za svoji práci získala několik ocenění. Její modelované unikáty byly realizovány jako sestavy pro reborn. V roce 2012 obdržela cenu Max Oscar Arnold.

 

JULIE MOLLOY - žije ve městě Sandusky. Zabývá se výrobou panenek víc než 16 let.  Už jako malá holčička si pro svoji radost vyráběla panenky z kousků hadříků a z punčoch. Později začala brát svoji práci vážně. Studovala tvar i proporce a snažila se vymodelovat z hlíny opravdu realistické dítě. Její den začíná ve čtyři hodiny ráno s hrnkem kávy a kusem hlíny na stole. Díky jejímu obrovskému talentu a smyslu pro detail vznikají unikátní práce, za které získala celou řadu ocenění.

 

CLAIRE TAYLOR – žije na Floridě, je vynikající výtvarnice, držitelka cen Doty, maminka čtyř dětí. Kromě péče o svoji milovanou početnou rodinu jsou její druhou největší láskou panenky. Nejraději modeluje kojence a děti, vytváří také  panenky portrétní podle živých vzorů.Na profesionální úrovni se zabývá tvorbou od roku 2006. Stále se snaží o zlepšení a růst své práce k naprosté dokonalosti a vytvoření velmi realistického díla.

Její miminko Janika rozbušilo srdce milovníků panenek novorozeňat po celém světě.

 

NIKI BRITT – vlastním jménem Brittani Nicole Lima Osorio – mladá výtvarnice,tvořit začala již ve svých devíti letech v Mexiku, kde začala prvně modelovat zvířátka a miminka.V té době nebylo mnoho materiálu k sehnání a musela velmi improvizovat, když si chtěla pro vlastní potěšení vyrobit panenku. Její rodiče jsou českého původu (rodina Matějíčkova). Modelování panenek a zvířátek ji natolik okouzlilo, že mu kromě studia na Vysoké škole věnuje všechen volný čas. V umělecké práci ji podporuje celá rodina a díky obrovskému talentu slaví úspěch.

 

DENISE FARMER  - profesionální výtvarnice, maminka pěti dětí a babička pěti vnoučat. Panenky ji natolik okouzlily, že se jim začala plně věnovat.

Je autorkou mnoha modelovaných unikátů. Jejím cílem je vytvořit miminko v té nejrealističtější podobě a vlastně stále na tomto záměru pracuje a snaží se o větší a větší dokonalost.

 

IRIS KLEMENT - uznávaná německá  výtvarnice s mnohaletou praxí v tomto oboru.

Z jejich rukou vzešlo celá řada jmenovitě známých unikátů, jež byly zpracovány jako kity pro rebornové sestavy. Celou řadu jejich modelů pak rebornovala jako prototypy Sylvia Jantzen.

 

LORNA MILLER SANDS - Lorna se narodila v Nassau, Bahamy. Ve věku 16 let přišla do Spojených států a začala studovat Vysokou školu umění a řemesel v Kalifornii. Získala titul výtvarnice. Je matkou čtyř dětí.Panenky začala modelovat od roku 1990 a získala nejvyšší ocenění v největších světových soutěžích, je držitelkou mnoha cen Doty.

 

DONNA LEE – Donna Klingman  - Narodila se v roce 1970 a nyní žije ve státě Maine. V roce 1990 se provdala za milovaného manžela.  S modelováním panenek začala v roce 2005. Je matkou syna Cameron, který pokračuje ve šlépějích své maminky a začíná modelovat malá miminka.  V posledních letech se Donna Lee zabývá též rebornem. Je držitelkou nejvyšších prestižních cen Doty aj.

LILIANNE BREEDVELD - Narodila se v Holandsku. S manželem Rene má dvě děti. O tvorbu panenek se začala zajímat od roku 2000. V roce 2002 začala s uměleckou tvorbou na profesionální úrovni. Je autorkou šesti kitů pro reborn. Její modelované unikáty jsou žádané po celém světě.

 

RUTH ANNETTE HERRINGTON  - Angličanka, maminka pěti dětí. Její manžel Billy je vojákem z povolání. Nejdříve se zabývala keramikou a výtvarným uměním. Zakladatelka prvního rebornového spolku v Evropě (2004). Držitelka prestižních cen, členka čtyřčlenné poroty IDEX Reborn Contest 2007v Las Vegas, USA. Největší láskou Ruth je sochařství - modelování miminek a opiček. Často modeluje předčasně narozená mimina. Cílem její práce je poukázat, jak křehký a zranitelný je lidský život, ale zároveň oslavit zázrak zrození. Velké pozornosti se dostalo kitu Ruthie.

 

CARIN LOSSNITZER – Vynikající německá výtvarnice, vynikající člověk. Držitelka mnoha cen Doty a ceny MOA za celoživotní dílo. Návrhovala panenky pro kdysi věhlasnou firmu Götz . Aurorka mnoha modelovaných unikátů . Ze světa panenkového i reálného odešla v roce 2009.

 

YOKO MATSUSHITA - Narodila se v říjnu v roce 1969 v Japonsku. Je matkou dvou dětí. Panenky modeluje od roku 2002. Ze zisku – prodeje modelovaných unikátů podporuje dvě děti žijící v Kongu a Malawi. Založila neziskovou organizaci "World Vision Japonsko".

V roce 2006 podepsala smlouvu s americkou firmou Ashton Drake Galerie a stala se jejím designérem. Jejím unikátům se dostává velké pozornosti po celém světe.

 

ELZBIETA MARX – vynikající německá výtvarnice narozena v roce 1963.

Maminka dvou dospělých synů. Láska k výtvarnému umění provází celý její život. Je autorkou mnoha modelovaných unikátů, především dětí. Její snahou je zachytit dítě ve všech podobách – dítě šťastné, smutné, zamračené, plačící, udivené, spokojené, překvapené, spící ……Celá řada jejích prací byla realizována ve vinylu.

 

 

INA VOLPRICH - skvělá německá výtvarnice, která se postupně dere mezi výtvarnickou špičku a doslova získává jednu cenu za druhou.

V roce 2010 získala dvě ceny MOA a tři ceny Colliii

Zabývá se především modelováním unikátů.  Kromě výtvarné činnosti je pečlivou maminkou tří dětí. Skvělých výsledků dosahuje především obrovskou precizností a neúnavnou vytrvalostí, citem pro detailní ztvárnění člověka ve všech stádiích vývoje. Tvoří dle skutečných předloh i dle fantazie.

Aktuality

sipka Omezení provozu

Doporučujeme návštěvu muzea ještě v  měsíci srpnu!


Provoz muzea pro veřejnost bude v měsíci září značně omezen vzhledem k návštěvě zahraniční výtvarnice a zahájení příprav expozice 2018.


Více: Kontakty a otevírací doba

sipka Přijďte se poklonit Pražskému Jezulátku


od Mayra Garza.


Více v informacích k expozici 2017.

sipka Malý muž Dwayne

Těšíme se na první letošní setkání na zámku Sychrov 6. 5. 2017. 

Více v aktualitách

sipka Ceremoniálu Princezna Charlotte

se zúčastnila populární česká herečka Bára Štěpánová se svoji krásnou dcerou.Více foto z akce zde

sipka Oznámení

S velikým zármutkem oznamujeme všem milovníkům panenek, že dne 16. září 2015 nás navždy opustila skvělá výtvarnice Petra Lechner.

sipka Setkání příznivců muzea

1.5.2015 – setkání na státním zámku Sychrov


Více v aktualitách

sipka Svěcení panenky

Svěcení umělecké panenky Prince George se zúčastnila i herečka Bára Štěpánová.


sipka Virtuální prohlídka

Nově virtuální nahlédnutí do prostor Muzea.
Čtěte více

sipka Pohádky v muzeu!


S největším potěšením oznamujeme, že naši expozici právě obohatilo úžasné dílo americké výtvarnice jménem Roxanna Maria (www.roxannamaria.com) s pohádkovou tématikou, která s malebnou oblasti Českého ráje, kde byla natočena řada pohádek a je místem pořádání festivalu pohádek, určitě ladí.  V součinnosti s  vystavením tohoto díla vyhlašujeme SOUTĚŽ pro všechny příznivce muzea a milovníky panenek.
Čtěte více

sipka Svět panenek

„Svět panenek je světem snů a ve snech žít je sen”

Takto okomentoval návštěvu muzea Profesor Milan Knižák Dr. A, který k nám zavítal společně s manželkou Marií.


sipka Naši návštěvníciTrojčátka i babička (88 let) byli návštěvou muzea nadšeni.

sipka Malé miminko

Umělecká panenka Seleny Saxton  ve velkých mužských dlaních.


sipka Novinky 2012

Panenky od Diora aneb, když hmota ožívá.


Nejlepší práce z nejnovější produkce amerických špičkových výtvarnic poprvé v Česku. Až neuvěřitelné!!! Miminka, která ohromila svět – Janika, Jenesys, Azlin ... více v aktualitách – Novinky expozice 2012 Janika


Krásná setkání


Vrámci účasti na světové panenkové show v Orlandu, USA Lorna Miller Sands S výtvarnicí Lornou Miller Sands Claire Taylor S Claire Taylor Medvídek Duffy - pohádka LUISA a LOTKA Luisa a Lotka

sipka Ruth Annette v muzeu!

Byli jsme poctěni návštěvou profesionální anglické výrvarnice Ruth Annette a jejího manžela Billyho.

We were honored by a visit of a professional English artist Ruth Annette and her husband Billy.

Více informací v aktualitách


sipka Spolupráce s muzeem v Paříži

Naše Muzeum zahájilo spolupráci s Muzeem panenek v Paříži - více informací v aktualitách.

sipka PROJEKT CHARLOTTE!!!

Unikátní portrétní panenka modelovaná dle předlohy Charlotty Elly Gottové v provedení dvou materiálů.

sipka Prodej miminka!

K privátnímu prodeji předčasně narozené miminko RONNIE.

© 2011 - 2018 studio movio.cz. Všechna práva vyhrazena. česká verze | english version | deutsch version